Дрізд Наумана

Turdus naumanni. (Дрозд Наумана. Dusky Thrush.)

птахи України

Маса тіла:

біля 90 г.

Довжина тіла:

близько 24 см.

Опис зовнішнього вигляду:

у ad в шлюбному вбранні верх голови, покривні пера вух, спина, верхні покривні пера крил і поперек оливково - бурі: "брови" вохристо - руді; на спині і покривних перах крил руді плями; надхвістя руде; горло рудувате, окреслене по боках темно - бурими смужками і цятками; воло руде; пера на боках тулуба руді, з вузькою білою облямівкою; груди, черево і підхвістя білі; покривні пера споду крил руді; махові пера зверху темно - бурі, зі світлою облямівкою; хвіст рудий, центральні стернові пера темно - бурі; дзьоб темно - бурий, основа нижньої щелепи жовта; ноги бурі; у позашлюбному вбранні пера вола і боків тулуба з широкою білою облямівкою. ad буріша, juv в цілому схожий на ad, але верх зі світлими рисками.

Статус перебування в Україні:

рідкісний залітний взимку.

Розповсюдження (поширення):

спостерігався на Одещині.

Біотоп, якому птах надає перевагу:

ліси і чагарники.

Поведінка, її особливості:

тримається зграйками, живиться на землі.

Відмінності від схожих видів:

від білобрового дрозда відрізняється рудими волом і надхвістям, а також рудим, крім центральних стернових пер, хвостом; крім того, від чорноволого дрозда - рудим кольором на боках тулуба.

Звуки:

пісня - флейтові звуки, як у інших дроздів або східного соловейка; поклик - тріскотливе "чок - чок" або свистове "кві - вік".

Примітка:
juv - молодий, статево незрілий птах (від латинського juvenus);
ad - дорослий, статевозрілий птах (від латинського adnltus);
- самець;
- самка