Дятел середній

Dendrocopos medius. (Средний дятел. Middle Spotted Woodpecker.)

птахи України

Маса тіла:

54 - 85 г.

Довжина тіла:

18 - 21 см.

Розмах крил:

32 - 34 см.

Опис зовнішнього вигляду:

у ad смуги по боках шиї, спина, покривні пера верху крил, поперек і надхвістя чорні; плечові пера білі; на голові червона "шапочка"; лоб білуватий; горло, щоки, шия і воло білі; боки тулуба білі, з жовтим відтінком і чорними рисками; груди і черево білі, з рожевим відтінком; підхвістя рожеве; махові пера чорні, з білими плямами, які на розгорнутих крилах утворюють смуги; хвіст чорний, цупкий, загострений, крайні стернові пера білі, з чорними смугами; дзьоб і ноги темно - сірі; райдужна оболонка ока коричнева. У juv лоб і низ бруднувато - білі; червона "шапочка" менш яскрава.

Статус перебування в Україні:

осілий, кочовий.

Розповсюдження (поширення):

лісова та лісостепова смуги, крім Карпат.

Біотоп, якому птах надає перевагу:

ліси, парки.

Поведінка, її особливості:

по гілках "барабанить" рідко, гніздиться в дуплах; частіше від інших дятлів тримається на товстих гілках, а не на стовбурах дерев.

Відмінності від схожих видів:

від ad звичайного і сирійського дятлів відрізняється червоним верхом голови, крім лоба; juv від juv звичайного дятла - тим, що білі щоки окреслені чорним лише знизу, від juv сирійського дятла - білим волом; від білоспинного дятла - меншими розмірами і повністю чорними спиною та попереком.

Звуки:

дзвінке "кік - кік - кік", шлюбний крик нагадує крик сойки.

Примітка:
juv - молодий, статево незрілий птах (від латинського juvenus);
ad - дорослий, статевозрілий птах (від латинського adnltus);
- самець;
- самка