Слуква

Scolopax rusticola. (Вальдшнеп. Woodcock.)

птахи України

Маса тіла:

200 - 440 г.

Довжина тіла:

33 - 35 см.

Розмах крил:

55 - 65 см.

Опис зовнішнього вигляду:

зверху бурувато - рудий, з білуватими поздовжніми смугами і чорно - бурими плямами на спині; зверху на бурувато - рудих покривних перах крил вузькі світлі смуги; лоб білуватий; на тім'ї і потилиці три чорно - бурі поперечні смуги; вуздечка чорна; низ білуватий, з численними вузькими бурими поперечними смугами; махові пера бурі, з іржастими плямами; стернові пера чорні, з іржастими плямами, верхівка пер зверху сіра, знизу - біла; дзьоб довгий, рівний, бурий біля основи і чорний на кінці; ноги сірувато - бугіі.

Статус перебування в Україні:

гніздовий, перелітний, зимуючий.

Розповсюдження (поширення):

гніздиться в Поліссі, Лісостепу, в деяких районах степової смуги та в Кримських горах; під час міграцій трапляється скрізь; регулярно зимує в гірському Криму, зрідка - в заплаві Дунаю.

Біотоп, якому птах надає перевагу:

зволожені ділянки лісів.

Поведінка, її особливості:

потайний; злітає прямолінійно; у період гніздування токує над лісом, порубами і заболоченими місцевостями; тримається переважно поодинці або парами.

Відмінності від схожих видів:

від звичайного і малого баранців відрізняється більшими розмірами, одноманітнішим бурувато - рудим забарвленням і прямолінійним злітання; від великого баранця - поперечно посмугованою головою і бурувато - рудим забарвленням крил.

Звуки:

тільки під час токування подає крик "ціік - хоррр - хуоррр".

Примітка:
juv - молодий, статево незрілий птах (від латинського juvenus);
ad - дорослий, статевозрілий птах (від латинського adnltus);
- самець;
- самка