Орел степовий
Aquila rapax. (Степной орел. Steppe Eagle.)
Маса тіла:
До 3,7 кг.
Довжина тіла:
65 - 77 см.
Розмах крил:
170 - 205 см.
Опис зовнішнього вигляду:
у ad оперення темно - буре; нерідко на задній частині шиї рудувата пляма, а на надхвісті світла смуга; махові пера сірувато - бурі, з темними смугами, з яких крайня найширша, зверху, біля основи першорядних махових пер, світлі плями; на сірувато - бурому хвості густі темні поперечні смуги, з яких верхівкова найширша; цівка вкрита пір'ям; дзьоб чорний; восковиця і пальці жовті; райдужна оболонка ока коричнева, juv бурий. з вохристим відтінком; на надхвісті білувата смуга; зверху і зі споду по краю великих покривних пер крил та по задньому краю крил проходять світлі смуги; махові і стернові пера чорно - бурі, зі слабо вираженою світлою смугастістю.
Статус перебування в Україні:
залітний.
Розповсюдження (поширення):
степова смуга.
Біотоп, якому птах надає перевагу:
рівнинні та пагорбисті райони з бідною рослинністю.
Поведінка, її особливості:
полюбляє сидіти на телеграфних стовпах і степових могилах; під час ширяння крила тримає здебільшого горизонтально, хоча нерідко кінці крил бувають дещо обвислими.
Відмінності від схожих видів:
ad від ad підорликів відрізняється більшими розмірами, густою смугастістю крил і хвоста, а також тим, що голова в польоті більше виступає за край крил; від ad могильника - меншими розмірами та відсутністю білих плям на плечах і спині; juv від juv підорликів і могильника - чіткою світлою смугою на споді крил.
Звуки:
зрідка подає хрипкий крик "к'яу - к'яу", дещо нижчий за тоном, ніж крики підорликів.
Примітка:
juv - молодий, статево незрілий птах (від латинського juvenus);
ad - дорослий, статевозрілий птах (від латинського adnltus);
- самець;
- самка